SuporterFCM

Sall.Sunt Balogh Akos(Suporter FCM).

FC Municipal a terminat la egalitate, 0-0, partida disputată în această seară în deplasare la Mioveni, în etapa a XXI-a a Ligii 1. Un meci lipsit de faze importante la poarta gazdelor, doar Astafei în minutul 31, şut paralel cu linia porţii, Celsinho în minutul 58, reluare din mijlocul careului pe lângă poartă, Subotic în minutul 67, deviere pe lângă poartă din careul de 6 metri şi Ghionea în ultimul minut al prelungirilor, cap în braţele portarului, semnând ocaziile echipei noastre.

Adrian Iencsi a fost eliminat de pe teren, în minutul 90, după primirea celui de-al doilea cartonaş galben.

În urma acestui rezultat, FCM acumulează 18 puncte, la egalitate cu Petrolul şi la 2 puncte în spatele Sportului, ambele formaţii evoluând însă mâine.